FAQ – Často kladené otázky

  1. Jak kameru v autě připevním?
  2. K čemu slouží G-sensor?
  3. Co je to FPS?
  4. Jak poznám, že má TrueCam opravdu kvalitní rozlišení?
  5. Jaká je kapacita paměti?
  6. Vyžaduje práce s kamerou nějaké technické zkušenosti?
  7. Jak funguje GPS u kamery do auta?
  8. Má kamera TruCam české menu?
  9. Slouží záznam z černé skříňky z právního hlediska jako důkaz?
  10. Jak si můžu přehrát videa z autokamery na počítači?

 

Jak kameru v autě připevním?

S palubní kamerou TrueCam máte na výběr mezi dvěma typy instalace. První variantou je držák s přísavkou, která se jednoduše přitiskne na sklo a v případě potřeby lze opět snadno sundat. Druhou variantou je 3M držák s nálepkou, která se na sklo přichytí permanentně. Díky nástavci můžete kameru snadno nasazovat a zase vysouvat. Pokud chcete tento držák ze skla odstranit, odlepte nálepku pomocí horkého vzduchu, například za použití fénu.

K čemu slouží G-sensor?

G-senzor je zařízení pro zachycení nárazu. V případě nárazu pak uzamkne aktuální záběr (vždy alespoň s několika vteřinami před a po nárazu) a ochrání ho tak před přemazáním. Citlivost G-senzoru je nastavitelná; když jedete například velmi nerovným terénem, je dobré nastavit nízkou citlivost. V případě, že jedete po rovném povrchu, nebo auto delší dobu stojí, je zase lepší nastavit vyšší hodnotu citlivosti.

Jak poznám, že má TrueCam opravdu kvalitní rozlišení?

Ve kvalitě záznamu jsou mezi jednotlivými typy kamer velice významné rozdíly. Opravdu kvalitní rozlišení poznáte mimo jiné tak, že snadno přečtete poznávací značky nebo rozpoznáte tváře osob. ale především vám pomohou detaily, například to, jak se na videu zobrazují větve stromů nebo podobné drobné a jemné objekty. V sekci Video se můžete podívat na ukázku toho, jak vysoce kvalitní záznamy dokáže natočit kamera TrueCam A5.

Jaká je kapacita paměti?

Kapacita paměti je závislá na kartě, kterou do autokamery vložíte. Autokamera však natáčí v časové smyčce, takže v případě zaplnění paměti nahrává stále a přepisuje nejstarší záznamy, což zajistí, že záznam z nehody nebo podobné situace zůstane vždy zachován. Jednotlivá videa nebo fotky můžete kdykoliv zamknout stisknutím jediného tlačítka, takže své vybrané záznamy budete mít vždy ochráněny proti přemazání.

Vyžaduje práce s kamerou nějaké technické zkušenosti?

Není se čeho obávat. Ovládací menu je postaveno velice jednoduše a intuitivně a k práci s kamerou stačí jen několik málo tlačítek. Menu je navíc kompletně v češtině. Kamera se dále zapíná automaticky, když je do ní zavedena energie z autozásuvky a sama se opět vypne, když do ní energie přestane proudit. Narozdíl od standardních kamer tak odpadá mnoho starostí s její obsluhou.

Jak funguje GPS u kamery do auta?

GPS modul na černé skříňce funguje jinak než jako klasická navigace. V případě autokamery GPS měří rychlost a zaznamenává polohu a ujetou trasu. Tyto informace si pak můžete zobrazit s pomocí softwarové aplikace a také se připojit na Google Maps pro získání doplňujících informací o místech, kterými jste projeli.

Má kamera TruCam české menu?

Menu je u obou typů kamer TrueCam nastavené kompletně v českém jazyce s možností volby dalších světových jazyků.

Slouží záznam z černé skříňky z právního hlediska jako důkaz?

Ano, nahrané video nebo fotografie lze skutečně použít u soudu jako plnohodnotný důkaz. Je to jeden z hlavních důvodů, proč je vhodné si palubní kameru do svého vozu pořídit.

Jak si můžu přehrát videa z autokamery na počítači?

Pro přehrávání videosouborů na počítači je nutné mít nainstalovaný modul DirectX a program QuickTime, ve kterém lze pouštět video soubory typu MOV.

Co je to FPS?

FPS uvádí počet snímků za vteřinu. Standardní kamery dosahují hodnoty 15-20, kamera TrueCam A5 snímá 30 obrázků za sekundu.