TrueCam A7

Profesionální autokamera pro opravdové fajnšmekry.

Nejnovější model je vylepšením stávající kamery TrueCam A5. V základní výbavě najdete GPS modul s detekcí rychlostních radarů a volitelným nastavením vtipných komentářů herce Karla Zimy.

Vylepšené je rozlišení videa a to až na 2560×1080 (21:9) a 2304×1296 (16:9) při frekvenci 30 FPS. Díky vysoké kvalitě záznamu je rozeznání obličeje nebo identifikace poznávací značky ještě snadnější. Kamera zvládá prvotřídním způsobem všechny běžné situace. Natáčení v noci nebo při zhoršené viditelnosti, při jízdě proti ostrému světlu a další obtížné situace tak budou natočeny v té nejvyšší kvalitě a při maximální ostrosti.

Jednoduchou instalaci a ovládání zajistí držák včetně stálého napájení. Při každodenní instalaci stačí kameru jednoduše „nacvaknout“ a můžete jet.

TrueCam A7

Čelní pohled na kameru TrueCam A7. Systém inteligentního uchycení držáku, LED přisvícení a kvalitní optika s možností instalace výměnných CPL a UV filtrů.

Zvětšit

TrueCam A7

Boční pohled na autokameru TrueCam A7, slot pro paměťovou kartu a výstup pro připojení k HD televizoru nebo počítači.

Zvětšit

TrueCam A7

Jednoduchá instalace kamery díky držáku, do kterého se zapojuje napájení. Rychlá každodenní instalace, kameru „nacvaknete“ a můžete jet.

Zvětšit

TrueCam A7

Ovládání kamery TrueCam A7 je intuitivní, rychlé a v češtině. Nejdůležitější funkce aktivujete jedním stiskem tlačítka přímo během natáčení.

Zvětšit

Kamera do auta TrueCam A7 je ideální partner na Vaše cesty. Nyní s vtipnými komentáři herce Karla Zimy.

Natáčení ve FULL HD+ nebo 21:9

Kamera natáčí ve vysokém rozlišení 2304×1296 (16:9) nebo super širokém rozlišení 2560×1080 (21:9). Vysoce kvalitní záběry i v nepříznivých podmínkách jsou s touto kamerou samozřejmostí. Ať je jasné světlo, šero, noc nebo se už stmívá, vaše záběry budou vždy dokonale ostré a jasné. Díky tomu zaznamenáte i ty nejmenší detaily jako například tvář člověka nebo SPZ jeho vozu.

GPS modul

GPS modul, kterým je kamera TrueCam A7 vybavena, zajišťuje mnoho funkcí, které vám o vaší jízdě poskytnou ještě více detailů. Díky GPS zaznamenáte trasu, kterou si můžete následně promítnout na Google Maps v SW aplikaci. V nastavení kamery můžete zvolit i záznam rychlosti a zda chcete zobrazovat rychlost přímo ve video záznamu nebo jen v SW aplikaci.

Detekce rychlostních radarů

Kamera TrueCam A7 je vybavena funkcí, ohlašující stacionární a úsekové radary, detekce jízdy na červenou a další místa, kde je dobré dbát zvýšené pozornosti. Naše databáze obsahuje více než 33 tisíc míst ve 36 evropských zemích a Rusku. Pomocí hlasových pokynů je řidič upozorněn na nebezpečí nebo překročení povolené rychlostí. Databáze je maximálně přesná, aktualizace nabízíme zdarma. Výchozí hlas lze vyměnit za vtipné komentáře, namluvené hercem Karlem Zimou.

Rychlá každodenní instalace

Rychlá a snadná manipulace s kamerou a její příprava na jízdu je velmi důležitá při každodenním použití a nesmí Vás obtěžovat. S kamerou TrueCam A7 je instalace otázkou několika málo sekund, držák na kameru včetně připojeného napájení můžete v autě umístit na stálo a pak jen stačí kameru do držáku nasadit a můžete jet.

Časová smyčka

Nekonečné nahrávání je funkce autokamery TrueCam A7, díky které můžete nepřetržitě cyklicky nahrávat. Jakmile dojde k zaplnění paměti, začne kamera automaticky přemazávat nejstarší záznamy a nahrazovat je novými. Nemusíte tedy přerušovat nahrávání a přemazávat ručně pořízený materiál, vše je zautomatizované. Pokud máte nějaké důležité nahrávky či fotografie, které si chcete pojistit proti smazání- můžete je jednoduše uzamknout a tím je ochránit před odstraněním. Zamknout můžete video již přímo při jeho natáčení.

G-Senzor

G-Senzor zaznamenává v trojrozměrném prostoru směr vaší jízdy. Tyto údaje si můžete prostřednictvím SW aplikace zobrazit a analyzovat tak Vaší jízdu. Autokamera také díky tomuto senzoru pozná, že došlo k incidentu a uzamkne aktuální záběr proti smazání časovou smyčkou. V grafu je pak přesně vidět odkud přesně náraz přišel.

Zamykání videa

Aby nedošlo ke smazání důležitého materiálu v důsledku přepsaní časovou smyčkou, své záznamy si můžete zamknout. Pomocí speciální klávesy zámek můžete během natáčení či prohlížení uzamknout záznam. Tyto záznamy se pak archivují a jsou chráněné vůči smazání. Pokud se později rozhodnete, že byste je rádi odstranili, stačí záznam odemknout a následně je můžete odstranit klasickým způsobem.

LCD display s českým menu

Přehledný 2,7″ LCD displej Vám zpříjemní a usnadní ovládání autokamery TrueCam A7. Nezáleží zda zrovna natáčíte nebo si jen prohlížíte pořízené záznamy, displej Vám zajistí dokonalý přehled. Menu kamery je kompletně v českém jazyce a je koncipováno jednoduchou strukturou, která zajišťuje jeho intuitivnost.

Detekce pohybu

Kamera do auta TrueCam vaše auto hlídá i ve vaší nepřítomnosti. Díky detekci pohybu začne autokamera pořizovat záznam, kdykoli snímač zaregistruje pohyb. Pokud by do vás někdo narazil nebo by vám auto poškodil, máte vše nahrané v té nejvyšší kvalitě. Policii pak můžete do rukou předat jasný důkaz i se všemi detaily v podobě SPZ vozu nebo tváře pachatele.

Výměnné polarizační a UV filtry (doplňkově)

Ke kameře do auta TrueCam A7 je možné dokoupit speciální výměnné filtry, konkrétně polarizační CPL filtr a UV filtr. Tyto filtry chrání váš objektiv a zajišťují ještě vyšší kvalitu obrazu. Polarizační CPL filtr zajistí odstranění nepříjemných odrazů světla, odlesků a zbaví vás rušivého zobrazení čelního skla auta. UV filtr zase v případě potřeby zajistí větší živost a sytost barev, celý obraz pak vypadá přirozeněji. Filtry nejsou součástí základního balení!

Noční režim

Natáčení za špatných světelných podmínek v šeru nebo v noci není pro kameru do auta TrueCam A7 žádný problém. Vynikající optika se skvělou světelností zajistí kvalitní a přehledné záběry i v noci. Nejste omezování ničím a máte jistotu, že záběry pořízené touto autokamerou budou vždy maximálně kvalitní.

Funkce HDR

Funkce HDR (High Dynamic Range) zajistí, že se vaše kamera vypořádá i s obtížnými kontrastními záběry. Typickými příklady takto světelně nevyvážených míst mohou být kontrasty mezi světlem a stínem či noční záběry silnice se světly protijedoucích aut. Funkce HDR vám zajistí kvalitní záběry i v těchto situacích.

Softwarová aplikace – zobrazení videa, trasy na mapě, přetížení a rychlosti. Vše na jednom místě.


Rychlé vypnutí LCD displeje

Pokud Vás displej rozptyluje nebo oslňuje, můžete jej jednoduše vypnout stiskem jednoho tlačítka. Stejným způsobem jej samozřejmě lze zase zapnout. Je zde možnost i nastavit automatické vypnutí a po uběhnutí vámi zvoleného času se displej přepne do úsporného režimu.

Rychlé vypnutí zvuku

Kamera disponuje kvalitním mikrofonem, pokud Vám však například z nenadání zvoní telefon a vy nestojíte o nahrávání zvuku, můžete nahrávání zvuku ihned vypnout stiskem jediného tlačítka. Následným stiskem tlačítka můžete opět nahrávání zvuku aktivovat.

Okamžité foto

Kamera do auta disponuje speciálním pohotovostním tlačítkem pro focení. Pokud potřebujete během natáčení rychle pořídit fotografii, nemusíte nic složitě nastavovat a jednoduše stisknete tlačítko pro fotografování. Autokamera TrueCam A7 umí softwarově pomocí stisknutí tlačítka udělat i fotografie z již natočených videozáznamů.

Kontrola jasu

Kamera do auta TrueCam A7 nabízí široké spektrum stupňů jasu, díky kterým si můžete přesně zvolit požadovanou hodnotu. Před samotným natáčením se můžete přesvědčit na LCD displeji, zda je to opravdu ta, kterou potřebujete.

Zobrazení jména řidiče

Tuto funkci ocení zejména ti, jejichž auto používá více osob nebo majitelé firemních vozů. Do paměti autokamery zanesete jméno řidiče, který auto používá, aby nedošlo k nežádoucí záměně. Pokud by bylo potřeba, můžete řidiče snadno identifikovat. Po zapnutí této funkce se jméno řidiče zobrazí přímo v záznamu.

180° otočení obrazu

S kamerou do auta TrueCam A7 se nemusíte přizpůsobit, autokamera se přizpůsobí vám. Nastavte ji jak potřebujete, tak aby vám v autě nepřekážela. Kamera zvládá bez problému nahrávat i vzhůru nohama, stačí zvolit režim otočení o 180° a menu, obraz a veškeré další informace na displeji se analogicky otočí a vám bude nabídnuto klasické zobrazení.

LED přisvícení

Kamera TrueCam A7 disponuje zdrojem LED osvícení. Toto osvětlení poslouží pro přisvícení ve špatných světelných podmínkách. Pokud potřebujete například v noci zdokumentovat nehodu, jednoduše kameru odejměte ze skla a díky LED osvětlení získáte potřebný důkazní materiál a dokumentaci bez ohledu na denní dobu či prostředí.

Podsvícení tlačítek

Maximální komfort používání kamery je zajištěn i v noci pomocí podsvícených tlačítek. Podsvícená tlačítka jsou skvěle viditelná i za tmy a vy nemusíte hledat žádný jiný zdroj světla, abyste kameru mohli ovládat. Pokud vás tato funkce obtěžuje, je samozřejmě možné podsvícení kdykoliv vypnout.

Volitelné zobrazení rychlosti

Pokud chcete nahrávat opravdu autentické nahrávky s řadou užitečných informací přímo ve Vašem záznamu se může zobrazovat aktuální rychlost. Tuto funkci můžete kdykoliv vypnout a záznam o rychlosti si uchovávat pouze pro soukromé potřeby zobrazitelný v softwarové aplikaci.

Volitelné zobrazení polohy

Další zajímavou možností u autokamery TrueCam A7 je zobrazení Vaší polohy přímo ve videu. To je možné díky GPS modulu. V případě, že nechcete tuto informaci ve Vašem video záznamu, lze funkci snadno vypnout a záznam o poloze si uchovávat pouze pro soukromé potřeby zobrazitelný v softwarové aplikaci.

Spolupráce s Google Maps

Autokamera TrueCam A7 využívá pro uživatelsky přívětivé chování služby aplikace Google Maps, díky které pohodlně získáte přehled o průběhu své cesty. V případě častějších cest na větší vzdálenost si na základě záznamu uděláte dobrou představu o rychlosti a délce a můžete svou jízdu zpětně analyzovat. Tuto funkci ocení zejména sportovní a profesionální řidiči.

Softwarová aplikace

Moderní autokamera TrueCam A7 nabízí možnost využití chytré a užitečné softwarové aplikace, díky které máte možnost sledovat na jedné obrazovce pořizované video, zobrazení trasy na mapách Google, graf rychlosti a záznam pohybu gravitace, který je získán díky internímu G-senzoru kamery.

TrueCam A7 je kamera nejvyšší třídy určena pro profesionály a opravdové fajnšmekry.